Makaleler

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Yazar: Çisem Soylu
Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Beyaz tenli bir kadınsanız cilt tonunuza göre fazla soluk görünmekten şikâyet ediyor olabilirsiniz. Ancak birkaç küçük numara ile canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız mümkün. Bunun için elbette her cilt tipinde olduğu gibi doğru rengi ve doğru ürünü uygulamak gerek. Beraberinde doğru renk kombinasyonlarını yarattığınızda istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

  • Öncelikle cilt tonunuzu belirlemeniz çok önemli. Cildiniz sarı tonlarda mı yoksa kırmızılık mı var? Fondöten makyajın en önemli aşamalarından biri olduğu için bu ürünü alırken profesyonel bir ürün uzmanı ya da makyöze danışmanızda fayda var. Akabinde size uygun tonlu ürünü seçmenizde yardımcı olacaktır. Fondöten seçimindeki bir diğer önemli nokta ise renk. Daha bronz görünmek adına sakın cilt tonunuzdan koyu tonlarda bir ürün almayın. Aksi takdirde başarılı bir uygulama yapmanız ne yazık ki imkânsız olacak.

  • Göz makyajı yaparken sıcak tonlara yönelmeniz yüzünüzü daha canlı gösterir. Mavi gibi soğuk tonları kullanmakta ısrarcıysanız bunların daha yumuşak görünümlü olanlarını tercih edin. Çivit mavisi yerine bebek mavisi gibi.

  • Gözaltı kapatıcısını fondöten renginiz ile aynı ya da en fazla bir ton açığından seçin. Aksi takdirde hem yapay hem de hoş olmayan bir görüntü yaratırsınız.

  • Makyajınızı sabitlemek için şeffaf pudralar kullanabilirsiniz. Bu sayede ton farklılığı yaratmadan daha uzun süre kullanabileceğiniz bir makyaj elde edersiniz.

  • Ruj seçerken biraz daha rahat davranabilirsiniz. Doğal bir görüntü için pembe, şeftali gibi tonları seçebilir daha yoğun ve canlı bir görüntü için kırmızı ruj kullanabilirsiniz. Kırmızı ruj kullanacaksanız göz makyajınızı olabildiğince renksiz yapmanız gerekir. Böylece gereksiz bir renk cümbüşünü engellemiş olursunuz.

  • Yüzünüzde biraz daha keskin hatlar yakalamak için dudak kalemi kullanabilirsiniz. Özellikle pembe tonlardaki bir dudak kalemi ve ruj oldukça hoş bir görüntü yaratacaktır.

  • Allık seçiminde de pastel tonlardan gitmenizde fayda var, böylece daha doğal ve doğru bir görüntü yaratabilirsiniz. Gülkurusu, pembe tonları cildinizi canlı gösterecektir.

  • Koyu göz makyajı ve koyu renk ruj kombinasyonları sizin için oldukça yanlış bir seçim. Bunu dengelerken dikkatli davranmalısınız.

  • Eyeliner ve rimel seçiminde kahve-siyah tonları tercih edebilirsiniz. Bu yapay olmayan ve belirgin bir görüntü kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Yorumunuzu Paylaşın