Makaleler

Yasal Konular

Gizlilik Hakları

Makaleler.com kullanıcılarının gizlilik ve hizmeti anonim olarak kullanım haklarına saygılıdır. Arama istatistikleri anonim şekilde derlenir ve ancak siteyi geliştirmek, çeşitli yeni araçlar geliştirmek amaçlı olarak kullanılır.

Makaleler.com üye ve ziyaretçilerinin kişisel bilgilerini korumak ve toplamak konusunda son derece dikkatlidir. Üye ve ziyaretçi bilgileri, kullanım istatistikleri üye ve ziyaretçinin sonradan kendisine ulaşılabilecek şekilde sorumlu olmasını sağlamak üzere ip adresini de içererek düzenli olarak depolanır. Bu bilgilerin tutulmasındaki amaç olayı yasal makamlardan gelecek talepler veyahut Makaleler.com'un kendi servisine verilen zararlardan dolayı üçüncü şahıslara karşı yapılacak yasal girişimlerde delil toplama vs. amaçlarla toplar.

Reklam Gösterimleri

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında reklam hizmeti vermek için üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanmaktayız. Söz konusu şirketler, bu sitelere ve diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretlerden elde ettikleri (adınız, adresiniz, e-posta adresiniz veya telefon numaranız dışındaki) bilgileri ilginizi çekecek reklamları size göstermek için kullanabilir. Bu uygulama hakkında bilgi edinmek için ve söz konusu bilgilerin bu şirketler tarafından kullanılmasını engellemek üzere seçeneklerinizin neler olduğunu öğrenmek isterseniz iletişim sayfamızdan bize mail atabilirsiniz.

Makaleler.com Üyelik Sözleşmesi

  1. Makaleler.com, üyelik formunu eksiksiz, geçerli ve doğru beyanla dolduran herkese üyelik hakkı sağlar.
  2. Üye kendisine ait olmayan gerçek ad ve soyadlarını üye ismi olarak kullanamaz. Geçerli ve kullanılan bir mail adresi bildirilmesi zorunludur. Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder, kendi hesabının kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kendi taşır.
  3. Üyenin kimlik bilgileri, bu sayfanın dahilinde bulunan "Gizlilik Bilgileri" çerçevesinde tutulur. Ancak Makaleler.com resmi makamlardan gelecek talepler ve/veya kendi kararı üzerine üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve/veya açıklama hakkına sahiptir.
  4. Üye tarafından oluşturulan içeriklerin sorumluğu bunu oluşturan üye/üyelere aittir.
  5. Üyelik haklarının kazanılması, bu hakların sonsuza kadar süreceği anlamına gelmez. Makaleler.com, üyelere aldıkları hizmetlerin ve üyeliklerinin ne kadar süreceği konusunda hiçbir garanti vermez.
  6. Makaleler.com; üyenin, kayıt esnasında belirttiği bilgileri doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni durumdan sorumlu değildir.
  7. Makaleler.com, bu sözleşmenin herhangi bir maddesini uyarı göndermeden dahi değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Üye bu maddeleri okumuş kabul edilir ve sonradan hiç bir itiraza mahal verilmez.
  8. Makaleler.com üyeleri, diledikleri an tek taraflı olarak üyeliklerini iptal edebilirler. Ancak iptal işlemi, söz konusu kullanıcının üyeliği sırasında gerçekleştirdiği hareketlerin sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez, aynı zamanda üyenin üyelik sürecinde ürettiği içerik de korunabilir.
  9. Makaleler.com ve üyeler arasında ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, Makaleler.com'nın elektronik yayınları ve tutulan kayıtlar delil olarak kabul edilir.
  10. Yukarıdaki şartlara uymama halinde doğabilecek ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.