Makaleler

Yaşlanma Karşıtı Kremler

Yazar: Handan Temirci

Her zaman genç ve güzel görünmek kadınların en büyük isteklerindendir belki de. Yaş ilerledikçe kendini kaz ayakları, mimik kırışıklıkları olarak göstermeye başlayan yaşlanma, en sonunda derin kırışıklıklara bırakır. 

Bu yüzden bakım ürünleri arasında en itinayla seçileni de yaşlanma karşıtı kremlerdir. Fakat piyasada envai çeşidi bulunan yaşlanma karşıtı kremler arasından doğrusunu seçebilmek zordur. Özellikle de diğer bakım kremlerine oranla yüksek olan fiyatları düşünülürse. Peki bu aşamada ne yapmak gerekir?

Öncelikle yaşa uygun krem seçmek çok önemlidir. Erken yaşlarda kullanılması için tasarlanan kremler yerine ileriki yaşlara uygun kremler tercih edilirse cilt zamanından önce yaşlanır. Etkisi yaş dilimine göre ayarlanmış kremleri kullanırken dikkat etmek gerekir.

25-30 yaş öncesi kullanım: Bu dönemlerde cildin ihtiyacı olan şey doğru bir şekilde temizlenmek ve nemlendirilmektir. Yaşa uygun makyaj temizleyiciler, tonikler kullanmak yeterli olacaktır. Kimyasal bazlı ürünler yerine doğal karışımlar da kullanılabilir.

25-30 yaş dilimi için kullanım: Bu dönemde göz çevresine yapılacak doğru bakımla ileride oluşabilecek kaz ayağı ve mimik kırışıklıkları büyük oranda engellenebilir. Yaşa uygun gözaltı kremleri bu önlemde yardımcı olacaktır.

30-40 yaş dilimi için kullanım: 30 yaşla birlikte sağlam önlemler alınacak döneme girilir. 20’li yaşlarda hafiften oluşan kırışıklıklar kendini iyiden iyiye göstermektedir çünkü. Gece ve gündüz kremleri bu dönemde kullanılabilir. Ama seçilen ürünün kalitesine ek olarak istikrar da önemlidir. Bakım kremlerini bir alışkanlık haline getirmek gerekir. Göz çevresi için kullanılan kremler de yeni yaş dilimine uygun olarak seçilmelidir.

40 yaş üzeri için kullanım: Kalojen kayıplarının, gevşeme ve sarkmaların yaşandığı bu dönemde daha kuvvetli ürünler kullanmanın zamanı gelmiştir. Bu dönemde görülen etkiler tabii ki daha önceki yıllarda kullanılan ürünlere göre daha hafif ya da daha ağır olabilir. İhtiyaca göre kaldırma özellikli, gerginleşme-sıkılaşma sağlayan, kırışıklık dolduran, kolajen tamamlayan kremler kullanılabilir.

İşte en çok kullanılan, tavsiye edilen yaşlanma karşıtı ürünler;


Yaşlanma Karşıtı Kremler

Olay Regenerist Regenerating Serum

Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde yaşlanma belirtilerini önleyen bu krem, cildin sıkılaşmasını ve kırışıklıkların görünümünü minimuma indirir. Gece ve gündüz kullanımı uygundur.

Fiyatı: 50 ml. 70 TL


Yaşlanma Karşıtı Kremler

Vichy Liftactiv Kırışıklıklara Karşı Bakım Kremi

Cildin doğal sürecini harekete geçiren Derm Source katmanının aktivitesini hızlandıran Rhamnose içeren bu krem 4 günden itibaren gözle görülür değişim yaratır. Derin kırışıkların görünümü azaltır ve alın, kaz ayakları, boyun bölgesinde etkilidir. Sürüldükten sonra yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz.

Fiyatı:50 ml. 75 TL

Yaşlanma Karşıtı Kremler

L’oreal Paris Revitalift Lazer X3

Loreal’ın bu yaşlanma karşıtı kreminin en önemli özelliği araştırmalar sırasında kırışık karşıtı lazer uygulamasıyla karşılaştırılması. Bir hafta içinde kırışıklıkları azaltan ürün, 4 hafta sonunda gözle görülür bir etki vadediyor. 

Fiyatı: 50 ml. 50 TL

Yaşlanma Karşıtı Kremler

Lancome Primordiale Skin Recharge 

İçerdiği Biotin sayesinde cildi güçlendiren bu ürün, cildin kendini yenilemesini, daha canlı ve taze kalmasını sağlar. Hava kirliliğine ve UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Gözle görülür bir pürüzsüzlük verir.

Fiyatı:50 ml. 180 TL

Yorumunuzu Paylaşın