Makaleler

En İyi Kadın Parfümleri

Yazar: Handan Temirci

Parfüm, bir kadının güzellik ürünleri içerisinde yer alan en önemli parçasıdır. Bir kadının kişiliğini, ruhunu, o anki ruh halini kullandığı parfümden anlamak mümkündür. Bir kadının hayatında bu kadar önemli bir rol oynayan güzellik ürününün seçimi de bir hayli zahmetlidir bu yüzden. Kadının kendi kişiliğine göre doğru parfümü bulması uzun zaman alabilir. 

Şimdiye kadar yüzbinlerce kadının seçimi olmuş en ünlü ve en başarılı kadın parfümleri şöyle;

Calvin Klein – Obsession 

Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve son zamanların en popüler parfüm markalarından biri olan Calvin Klein’in ürünü Obsession, birden fazla kokunun birleşiminden oluşmamaktadır; tek, basit ve etkileyici tek bir kokuyla akıllara yer edecek bir etkisi vardır. Kehribarın cazibe denince akla gelen ilk kokulardan biri olduğu bilinir, kadınlar da bu yüzden bu parfümden uzak duramamaktadır.

Fiyatı: 100 ml. 300 TL

Chanel - Coco Mademoiselle 

Hem seksi, hem genç, hem de kadınsı bir parfüm olan Coco Mademoiselle, Madam Chanel'in modern ruhunun somutlaştığı kokulardan biridir. İçeriğinde yasemin ve gül karışımı olan parfüm, zarafetin, sadeliğin ve alçakgönüllülüğün ibarelerinden biri olarak kabul görmektedir.

Fiyatı: 50 ml. 300 TL

Chanel – No5

Tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nden bile gerilere dayanan bu parfüm uzun yıllardır kadınların usanmadan kullandıkları parfümlerden biri. 1921 yılında Ernest Beaux tarafından yaratılmıştır.  Modern çiçeksi ve dengeli notaların karışımına sahip kadınsı koku, gece davetleri için zarif ve hafif bir koku arayan kadınlar için mükemmeldir.

Fiyatı: 50 ml. 300 TL

Marc Jacobs – Daisy

2007 yılında piyasaya çıkan parfüm, meyve ve bitki kokularının mükemmel karışımından oluşmaktadır. Kadınsı havasına rağmen ferah bir kokuya sahip olan Daisy’nin yaratıcısı Alberto Morillas’tır. Yaz ve ilbaharın vazgeçilmezlerinden olan parfüme, Hindistan cevizi, mürdüm eriği, kayısı, sümbül, yasemin, gül ve kimyon kokuları hâkimdir.

Fiyatı: 50 ml. 215 TL

Giorgio Armani – Code Femme

Modern kadınlar için baştan çıkartıcı bir parfüm olan Armani Code hem kadın hem de erkek parfümleriyle uzun yıllardır birçok kadının gözdesidir. Ferah, seksi ve kadınsı olan bu kokuda portakal, zencefil, armut şerbeti, arap yasemini, portakal çiçeği, yabani yasemin, lavanta, bal, değerli ağaç karışımı ve vanilya kullanılmıştır. Günlük kullanım için de idealdir.

Fiyatı: 50 ml 170 TL

Gucci – Guilty Femme

Her ürünüyle kadınları kendine mest eden Gucci’nin Guilty Femme parfümü, çiçeksi kokusuyla her kalbe zevk verecek bir kokudur. Mandalinanın doğal kokusu ve pembe biberin cesur tınısıyla modaya düşkün kadınlar için vazgeçilmezdir. Leylak, germanyum ve sulu şeftalinin inanılmaz kokularının birleşimi bu parfümün kadifemsi dokusunu oluşturur. Gucci parfümlerinin en öne çıkan özelliklerinden biri olan paçuli kokuya güç yüklerken, amber de derin bir kadınsılık katmaktadır.

Fiyatı: 50 ml. 240 TL

Paco Rabanne – Lady Million

Oldukça kadınsı, kararlı ve son derece cesur Lady Million, Paco Rabanne'nin erkekler tarafından çok ilgi gören parfümü 1 Million’a rakip hem doğal hem de ateşli kokusudur. Derin feminenliğinin yanında, karmaşık da olan Lady Million tam bir zıtlıklar dünyasıdır. Hem abartılı hem olumlu, hem baştan çıkarıcı hem de romantik, aşırıcı ama asla tatmin olmayan Lady Million uslanmak bilmeyen, aykırı kadınların vazgeçilmezlerindendir.

Fiyatı: 80 ml. 190 TL

Christian Dior – Hypnotic Poison

Dior’un Hypnotic Poison parfümü sıcak ve samimi bir kokudur. Yoğun kıvamı sayesinde teni mükemmel bir uyumla sarar, baştan çıkaran dokusuyla çevresindeki herkesi büyüler. Kış ayları ve gece kullanımı için muhteşem bir seçim olan bu parfüm içerisinde hindistan cevizi, mürdüm eriği, kayısı, sümbül, yasemin, inci çiçeği, gül, kimyon, brezilya gül ağacı, sandal ağacı, badem, vanilya ve musk kokularını barındırır.

Yorumunuzu Paylaşın