Makaleler

En İyi Nemlendirici Kremler

Yazar: Handan Temirci

Cilt bakımında en önemli etkenlerden birinin cildi nemlendirmek olduğu güzelliğine dikkat eden tüm kadınlar tarafından bilinir. Özellikle de yaşlanma karşıtı bakımlarda cildin gündüz gece doğru ürünlerle nemlendirilmesi olumlu sonuç almada etkendir.

Gündüz kremi, gece kremi, göz çevresi, boyun bölgesi ve vücut derken nemlendiricilerin çeşitleri ve markaları uzayıp gider. Ama yıllardır kadınların gözdesi olan ve memnun olduklarını belirttikleri birkaç değişmeyen marka var. İşte onlar şöyle;

Clinique Even Better Skin Tone Correcting 

Bu nemlendirici içeriğinde renk açıcılar ve aydınlatıcılar içerir, bu içerikler sayesinde yaşlılık, güneş, sivilce ve benzeri lekelerin yok edilmesine yardımcı olur. Her cilt tipine uygun olan bu krem, zararlı güneş ışınlarını da filtreleme gibi bir özelliğe sahiptir. Olumlu sonuçları 4 ila 6 hafta içerisinde görülebilir. 

Fiyatı: 50 ml. 170 TL

La Prairie Anti Aging Complex A Cellular Intervention Cream

Cildin alt katmanlarına ulaşabilen bu krem, göz ve ağız çevresinde meydana gelen mimik kırışıklıklarının giderilmesi için birebirdir. Nemi cilde hapseder, cildin tüm gün boyunca nemli ve pürüzsüz kalmasını, elastikiyetini korumasını sağlar. Ayrıca sarkmaları engellerken cildin rengini de dengeler.

Fiyatı: 50 ml. 470 TL

Bioderma Hydrabio Rich Cream Nemlendirici

Bu krem içerdiği Aquagenium patenti ile nemsiz ve hassas ciltler için derinlemesine nemlendirici bakım gerçekleştirir. Cildin su tutma kabiliyetini geliştirerek tüm gün nemli ve canlı görünmesine yardımcı olur. Cildin en üst katmanından en alt katmanına kadar nemli kalmasını sağlar. Cildi rahatlatır, esnek ve parlak kalmasını sağlar.

Fiyatı: 40 ml. 70 TL

Christian Dior Hydra Life Close Up

Christian Dior’un bu kremin içerisindeki 3 çiçek özü, bir diğer bileşeni keten çiçeği ile etkileşime girerek gözeneklerin ufaltılmasını sağlar. Yenilikçi pudralı özel yapısı sayesinde cilt, doğal mat bir ışıltı ile parlar, nefes alır, sebum fazlası ve gözeneklerden dolayı oluşan renk eşitsizliğini aydınlatır.

Fiyatı: 50 ml. 235 TL

Perricone MD Face Finishing Nemlendirici

Bu krem ciltteki ince çizgilerden, kırışıklıklardan, genişlemiş gözeneklerden ve renk tonu farklılıklarından kurtulmak isteyen kadınlar için birebirdir. Su bazlı olması nedeniyle cilde yağlı bir his vermez ve sabah akşam rahatlıkla kullanılabilir. Ciltteki aydınlanma, sıkılık ve pürüzsüzlük kısa zamanda görülebilir. 

Fiyatı: 30 ml. 135 TL

Darphin Hydraskin Light

Darphin Hydraskin Light, normalden karmaya dönük ciltler için mükemmel bir nemlendiricidir. Hafif jel dokusu, cildi yağlandırmadan nemlendirir, gözeneklerin nefes almasına yardımcı olur. Taze ve canlı bir görünüm sağlar. Her sabah ve akşam rahatlıkla kullanılabilir.

Fiyat: 50 ml. 125 TL

Yorumunuzu Paylaşın