Makaleler

Göz Çevresi Kırışıklıklarından Kurtulun ve Genç Görünün

Yazar: Mehmet KÖSE

Göz altı kırışıklıkları, göz torbaları ve mor halkalar sizi zamanından önce yaşlı gösterir. Birçok faktör tarafından tetiklenirler; diyet, yeterince dinlenmeme ve kalitesiz kozmetik. Ne yazık ki doğmadan önce bazı özellikleri safdışı bırakamıyoruz. Göz çevresi kırışıklıkları ve torbaları benim listemin başında olurdu!

Ama tek neden az dinlenme ve genetik değil. Yaş da mor halkalar, torbalar ve kırışıklıklara katkıda bulunur. Yaşınız ilerledikçe göz altı deriniz incelir, böylece damarlarınızda akan kanın dışarıdan mor veya mavi olarak dışa vurmasına neden olur. Ayrıca, cildiniz de kurumaya başlar ve kuru cilt kırışmaya daha meyillidir. Kuru bir meyve düşünün. Kuru meyveler kırışıktır, değil mi' İşte o elmalar, derinizin nemi çekilmiş hali gibidir.

Bu yüzden, deriniz kuruyup göz çevresi kırışıklıklarınız olmadan önce, kendinize iyi bakın ve göz altı kırışıklığı ürünleri kullanın.

Klinik olarak kanıtlanmış maddeler içeren krem veya jeller kullanabilirsiniz. Bazı içerikler peptitten, yani amino asitten yapılır ve bunlar vücudun yapıtaşı olarak kullanılırlar. Protein, sizi daha genç göstermekle kalmaz, deri hücrelerinizin de yenilenmesini sağlar. Fakat yaşımız ilerledikçe vücudumuzda daha az üretildiği için, dışardan almamız gerekebilir.
Vücudumuzdaki hücre yenilenmesinde kullanılan proteinlere benzer maddeler içeren, Eyeliss adında Avrupa malı bir krem vardır. Son araştırmalar gösterdi ki; katılımcıların %62'si sadece bir aylık kullanım sonunda gözaltı kırışıklıkları ve ve torbalarında azalma kaydetti!

Eyeliss'i Haloxyl adında başka bir proteinle birleştiren bir başka araştırmada, 56 gün içinde katılımcıların %60'ında mor halkalarda azalma ve gözaltı derisinde kalınlaşma görüldü.

Vücuttaki diğer protein türleri kolajen ve keratindir. Vücudunuz yaşlandıkça, bunları gençken ürettiğinizden daha az üretirsiniz. Bu nedenle vücudumuz esnekliğini kaybeder ve kırışmaya başlar. Göz kırışıklıkları yaşlanmaya başladığınız ilk adımdır ve göz kırışıklıklarını durdurmak zor olabilir.

Ama şimdi göz kırışıklıklarını azaltan, son zamanların en yeni içeriğini biliyorsunuz. Gözaltı kırışıklıklarını önleyebilir ve gençlik kompleksinizin önüne geçebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın