Makaleler

Yükselen Burcumu Nasıl Öğrenirim?

Yazar: dilek ılgaz

Yükselen burç, doğduğunuz anda ufuk çizgisinde yükselen burç olduğundan bu ismi taşımaktadır. Hepimizin doğduğumuz güne göre belirlenmiş burçları ve bu burçlar doğrultusunda karakterleri bulunmaktadır. Ancak pek çok insanın önemsemediği bir de yükselen burcumuz vardır. Yükselen burcumuz da bizim farklı kişisel özelliklerimizi taşımamıza sebep olmaktadır. Yükselen burç başkalarının ve bizim kendimizi nasıl gördüğümüzü temsil etmektedir. Yükselen burcunuzu öğrenebilmek için doğum tarihinizi, ay, yıl, gün, saat ve hatta dakikasına kadar bilmeniz gerekmektedir. Yükselen burcu hesaplarken doğduğunuz yerin enlem ve boylamları da büyük önem taşımaktadır. İki farklı ilde aynı anda doğan iki insanın burcu farklı çıkabilmektedir.  

Yükselen burcumuzu öğrenmek için doğum haritamızı belirlememiz gerekmektedir. Dünya kendi etrafında dönüşünü 24 saatte tamamlamaktadır. Bu 24 saat yani bir günlük süreç içerisinde insanlar 360 derecelik Zodyak burçlar kuşağına tabi olmaktadır. Koç burcundan Balık burcuna kadar tüm burçların döngüsü de bir gün içinde tamamlanmaktadır. Dolayısı ile her burç ufuk çizgisinden yaklaşık 2 saatte bir geçmektedir. Sürekli hareket halinde olan bu döngüde doğum haritası doğduğumuz saat, dakika anını kaydedebilmek için çıkarmış olduğumuz haritadır. Bu harita kişinin kimliği niteliğini taşımaktadır. Kişinin doğum saati sırasında gezegenlerin konumu, 1.evde bulunan burcu, onun karakterinin oluşmasında büyük önem taşımaktadır. Genel olarak doğum haritaları uzman astrologlar tarafından çıkarılmaktadır. Haritanın çıkarılması için doğum yeri, yılı, ay ve günü, saati, dakikası belirtilir. Astrolog o tarihte gezegenlerin durumunu belirleyen bir harita çıkarır. Uzman tarafından çıkarılan haritalarda güneş, ay ve gezegenler kesin konumlarına göre belirlenir. Bir anlamda oluşturulan bu harita bir başka ismiyle horoskop kişinin doğduğu anda zeminden bakıldığında gökyüzünde o anda oluşan durumun küçük bir diyagramıdır.

Uzmanlar tarafından hazırlanan haritaların dışında, günümüzde internet sitelerinin bazılarında doğum gününüzü ay, yıl, saat dilimi olarak yazdığınızda yükselen burcunuz hesaplanmaktadır. Ancak daha doğru ve ayrıntılı bir sonuç alabilmek adına doğum haritanızı çıkarmanız sizin doğduğunuz anda yükselen burcunuz hakkında daha kesin ve net bilgi verebilmektedir.

Doğum haritası ile birlikte gezegenlerin konumuna göre, yükselen burcunuzun sizin üzerinizde etkilerini, şanslı ve şansız dönemlerinizi vb bilgileri öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın