Makaleler

Yaratıcı Nikâh Şekeri Fikirleri

Yazar: Çisem Soylu

Düğün hazırlıkları mevzu bahis olunca ortak kanı; tatlı yorgunluklar bunlar olur. İlgilendiğiniz, sizi yoran kimi zaman çileden çıkaran her detay muhtemelen hayatınızın en sevimli stres anlarına aittir. Bu anlardan ve önemli detaylardan biri de nikâha/düğüne gelecek davetlilere hediye edilecek nikâh şekerleri. Adının nikâh şekeri olduğuna bakmayın, porselen kuğuların içine tülle yerleştirilen badem şekerlerinin modası çoktan geçti. Artık daha yaratıcı ürünler söz konusu. Bunları üreten yerlerle anlaşıp hazırlatabileceğiniz gibi ana malzemelerin satıldığı yerlerden gerekenleri alıp kendiniz de yapabilirsiniz.

  • Mutlaka tatlı bir şeyler kullanacağım, yiyenlerin ağzı tatlanmalı diyorsanız klasik şekerler yerine biraz farklılık yaratmanın tam sırası. Marsmallow’lar kullanmaya ne dersiniz? Beyaz marsmallow’ları ince çubuklara batırın. Çevrelerini yenilebilir boncuklar, simler ve pullarla süsleyin. Dilerseniz her gelen davetlinin alıp o an tadına bakması için küçük vazolardan yardım alabilirsiniz.

Yaratıcı Nikâh Şekeri Fikirleri

  • Keselerden faydalanın. İçlerinde ne olduğunu açıncaya kadar hiç kimse bilmesin. Diktireceğiniz ufak keselerin üzerlerine isimlerinizi de yazabilirsiniz, küçük bir teşekkür metni de. İçlerinde ne sunacağınız ise tamamen size kalmış. Renkli bonibonlar, jelibonlar, badem şekerleri, minik kurabiyeler ya da kurutulmuş lavanta, siz nasıl isterseniz.

  • Giydirilmiş rulolar dediğimizde kafanızda pek bir şey canlanmadığını biliyoruz. Dışı çıtır kaplamalı içinde çikolata olan ruloları bilirsiniz değil mi? Peki bunları çikolatayla giydirip minik birer gelin ve damat haline getirmeye ne dersiniz? Şeffaf poşetlere bir gelin bir de damat koyarak hediye edebilirsiniz. Üstelik yemeye kıyılmayacak kadar da sevimliler.

Yaratıcı Nikâh Şekeri Fikirleri

  • Renkli şeffaf şekerleri hatırlarsınız, şimdilerde bunları üreten yerleri bulmak da oldukça kolay. Peki, bunu düğününüze özel hale getirmeye ne dersiniz? Sizin için uygun renk ve tatta şeker üretecek bir yer bulun ve her bir şekerin içerisine kurutulmuş çiçekler yerleştirmesini isteyin.

Yaratıcı Nikâh Şekeri Fikirleri

  • Cam kavanozlardan yararlanın! Ağızlarını minik mantar tıpalarla kapayabileceğiniz küçük cam kavanozları ve şişeleri kolaylıkla bulabilirsiniz. İşin önemli kısmı bunları neyle dolduracağınızda. Kurutulmuş lavanta, kuru çiçekler gibi daha sıradan alternatifleri değerlendirmek istemezseniz; renkli ve kokulu taşlardan, çakıl taşlarından, renkli kumlardan, jel mumlardan hatta nefis ev yapımı reçellerden bile faydalanabilirsiniz.

  • Şeker hamurlu kurabiyeler son dönemlerde oldukça revaçta. Üstelik bu işi profesyonel olarak yapan ve gerçekten iyi iş çıkaran birçok yer mevcut. Genellikle gelin&damat şeklinde yapılanlardan ziyade daha size özgü modellemeler seçmelisiniz. Örneğin sizin için anlamlı olan yerlerin minik figürlerini kurabiyelerin üzerine yerleştirmelerini isteyebilirsiniz. Birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızın baskısı da yapılabilir.

Unutmayın, bu sizin en heyecanlı süreçlerinizden biri ve ne kadar size özgü olursa o kadar unutulmaz olacaktır.

Yorumunuzu Paylaşın