Makaleler

Düğün Konseptine Göre Gelinlik Tercihi

Yazar: Handan Temirci

Bir düğünün en güzel ögesi gelin ve damattır. Onların mutluluğu onların heyecanı olmadan o düğünün pek güzel olmayacağını söyleyebiliriz.

Bir evliliğe zarar verecek şeylerin başında düğün gelebilir. Erkek için çok önemli görülmese de, gelin için herşey kusursuz olmalıdır. 

Evlilik öncesi süreçlerden en önemlisi de damatlıktan öte gelinliktir. Her genç kızın hayalinde bir gelinlik vardır. Genç kızların hayallerini süsleyen gelinliklerin yapacakları düğün konseptine uyması bu noktada çok önemlidir.

Öncelikle vücut tipinizi iyi tanımalısınız. Omuz, basen ve bacak duruşlarını iyi bilmelisiniz ki model seçimini ona göre yapmalısınız.

Hayalinizdeki düğüne göre hayalinizdeki gelinlik tasarımı aynı doğrultuda olmalıdır. Gelinlik tarzı, aksesuar tarzına kadar baştan aşağı uyumlu olmak durumundasınızdır. Havuz başında yapılan bir düğün ile otantik bir ortamda yapılan düğünde aynı tasarım gelinliğin tabii ki farklı olması gerekir.

Gelin olmak bir günlüğüne celebrity olmak gibi birşeydir bence.

Düğün Konseptine Göre Gelinlik Tercihi

Kır düğünleri son dönemde çok yaygın olan bir konsept haline geldi.

Yeşillikler içinde, uçuşan, hareketli ve hafif kumaşlar dışında danteller tüller organzeler çok şık duruyor. Çok taşlı ve ağır dantelleri gelinler çok ağır durduğundan tercih edilmemeli. Kır düğünlerinde en önemli unsur rahatlık. Hotel veya salon düğünlerinde giyilebilecek uzun kuyruklu olmamalı.

Kır düğünlerdinde saçınız açık, serbest şekilde duvağınızı kullanabilirsiniz.  Saçlarınızı kır düğününü tamamlayacak çiçekler aksesuarlarla süslemeyi unutmayın. Her zaman için tüller, helenistik kumaşlardaki tasarımlar kır düğününde kesinlikle tercih edilmeli. Papatyalarla kombinlecek aksesuarlarda düğünü uyumlu hale getirmenizi sağlar.

Düğün Konseptine Göre Gelinlik Tercihi 

Kumsal ve deniz kenarı düğün konseptini tercih edecekseniz, mini gelinlik ile hem rahat hem de düğününüzün konseptine uygun bir gelin olabilirsiniz. Mini gelinliklerle ayrıca After Party modasına da düğün sonrası rahatlıkla uyum sağlayabilirsiniz.

Salon konseptindeki düğünlerde ise, gelinlikler daha çok kumaş, saten, tafta, ipek ham ipek ve ağır işlemeli gelinlikler tercih edilebilir.

Düğün Konseptine Göre Gelinlik Tercihi

Hotellerde yapılacak düğünler için görkemli, taşlı, eteklerde detaylar upuzun kuyruklar bir otel düğünü için ideal olacaktır. Kabarık gelinliker ve dantel ağırlıklı gelinlikler tercih edilebilir.

Düğün mekanına göre gelinlik modeli seçerken bir yandan sizin için en rahat tasarımı tercih etmeniz en önemli unsurlardan biri. Düğün günü boyunca tüm gözler sizde olacağı için kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli. Bu yüzden tasarımı ne olursa olsun hafif olması gerektiğini unutmayın...

Gelinbaşı modellerine düğünden bir hafta önce karar vermeyi atlamamalısınız. Yüz şeklinize ve damatla boyunuza uygun şekilde yaptırmalısınız. Gelinliğe uygun aksesuarlarla uygulamalısınız.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın