Makaleler

Serdar Bilgili Kimdir?

Yazar: Hakan Kutluay
Serdar Bilgili Kimdir?

1963 yılında Kahramanmaraş’lı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul, Beşiktaş’ta dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını İstanbul’da geçiren Bilgili, ilkokul eğitimini Ataköy İlkokulu’nda tamamlamıştır. Ardından Robert Koleji’ne girmiş ve ortaokul, liseyi bu okulda bitirmiştir. Ardından üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş ve California Eyaleti’nde bulunan Redlands Üniversitesi’ne başlamıştır. Üniversitede işletme ve fotoğrafçılık bölümlerini okuyan Bilgili mezuniyetinin ardından 1983 yılında Viyana’ya giderek bir yıl boyunca staj yapmıştır.

1984 yılında Türkiye’ye geri dönmüş ve hemen iş hayatına atılmıştır. Tekstil, inşaat gibi sektörlerde görevler almaya başlamıştır.

Bilgili’nin Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile olan birlikteliği de 1992 yılında başlamıştır. Aynı yıl takımın yönetim kuruluna seçilmiş ve uzun bir süre Süleyman Seba başkanlığındaki takımda yer almıştır. 1992 yılından 1998 yılına kadar genel sekreterlik ve basın sözlüğü gibi görevlerde bulunmuştur. 2000 yılında ise seçimlerle birlikte takımın başkanı olmuş ve görevi Süleyman Seba’dan devralmıştır. Başkanlığı ile birlikte takımın teknik direktörlüğüne Nevio Scala’yı getirmiştir.

Bilgili, 31 Mart 2002 tarihinde yeniden yapılan seçimlerde de oyların yüzde 60’ını alarak yeniden başkanlığa seçilmiştir. Kendisinin başkan olduğu bu dönemde transfer edilen teknik direktör Mircea Lucescu, forvet Pascal Nouma ve kaleci Oscar Cordoba ile takım 2002, 2003 yıllarında Süper Lig’de şampiyon olmuştur. 2003-04 sezonunda takımın şampiyonluk sıralamasındaki kötü durumundan ve taraftar baskısından dolayı Bilgili 2004 yılında görevinden ayrılmıştır.

Beşiktaş’taki yöneticiliğinin bitmesinin ardından turizm alanına yönelen Bilgili, Radisson Blu Hotel, W İstanbul gibi büyük otellerin sahibidir. Birçok projeye sahip Bilgili Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 2008 yılında, Beşiktaş Akaretler’de gerçekleştirdiği, bu bölgedeki evleri tarihe ve turizme kazandırdığı için İstanbul Turizm Ödülleri’nde Yaratıcı Proje Ödülü’ne layık görülmüştür.

Serdar Bilgili 2 kez evlenip boşanmıştır. İlk evliliğini 1997 yılında Ebru İpekçi ile yapmış ve bu evliliğinden Lal adında bir kızı olmuştur. Fransız model Amelie Latournald’dan da Ali adında bir oğlu vardır. Bilgili 14 Şubat 2015’de haber spikeri Nazlı Çelik ile Madrid’de dünya evine girmiştir.

Bilgili’nin ismi son dönemde babalık davasıyla gündeme gelmiştir. Geçtiğimiz yaz Bilgili’ye babalık davası açan Aysel Yolaçan kendisinden bir kızı olduğunu iddia etmiştir. Bu iddiaya karşılık Bilgili de kendisiyle  tek gecelik bir ilişkisi olduğunu söylemiştir. Düğün öncesinde ortaya çıkan iddialara göre ise kızın Bilgili’nin öz kızı olduğu söylenmektedir.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın