Makaleler

Kedi Bezleriyle Kedinizi Kazalardan Uzak Tutun

Yazar: Mehmet KÖSE

Birçok insan evcil hayvanlarına kendi bebekleri gibi bakarlar. Hayvanlarını giydirirler, onlarla oynarlar, onların bakımını en iyi malzemelerle yapıp en iyi mamalardan alırlar. Kedi, sahip olabileceğiniz en şirin hayvanlardan bitidir. Köpekler kadar çok zaman istemeden uzun yıllar boyunca size sevgi dolu bir beraberlik verirler. Bu yüzden kediniz bir sağlık sorunu yaşadığında bu yıkıcı bir tecrübe olur. İdrar yolarlı ve bağırsak sorunları kedigillerin çektikleri en ortak sorunlardan biridir. Neyse ki, kediniz için tedavi ararken kullanabileceğiniz kedi bezleri mevcut. Eğer kediniz son zamanlarda idrar yollarından veya bağırsaklarından cerrahi bir operasyon geçirdiyse ve hala tam olarak kendine gelemediyse, kedi bezleri yine imdadınıza koşuyor.
Bebek olarak kediler
Kedi bezleri kulağa uçuk bir fikir gibi gelebilir ama aslında gerçekler ve çok da gerekliler. Temel olarak, onları kedigil dostu yapan birkaç özellikleri dışında bildiğimiz bezlere benzemekteler. Mesela bir kedigil bezi, kuyruğun geçmesi için açılmış bir deliğe sahiptir. Bir kedigil bezi aynı zamanda yapışkan olmayan cırt cırtlar kullanır böylece bezi takıp çıkarırken kedinizin tüyünü açmanıza gerek kalmaz. Eğer tombul bir kediye sahipseniz, sıkılabilir veya ayarlanabilir bel bandına sahip bezlerden almak isteyebilirsiniz. Deodorant etkisi gibi özelliklere sahip bezlerden almak istiyorsanız da fazladan birkaç lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.
Kendiniz ve kediniz için hayatı kolaylaştırın
Çişini tutamayan hayvanınız için kedi bezi almanız kesinlikle siz ve onun için hayatı kolaylaştıracaktır. Bez olmadan, kedinizin parlak zeminlerinize ya da halınıza çişini etmesi olasılığıyla karşı karşıyasınızdır.


İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın