Makaleler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Yazar: Çisem Soylu
Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaşlar yüze ifade katan en önemli detaylardan. Aşırı inceltilmiş ya da çok kalın bırakılmış kaşlar zaman zaman moda olabiliyor ancak mühim olan yüz şekline giden kaşlara sahip olmak. Kaşların yüz şekline uygun alınması ve güzel bir şekle sahip olabilmesi için en gerekli şey ise dolgunluğu. Eğer dolgun kaşlara sahipseniz daha rahat şekillendirilebilir kaşlara sahip olmanız mümkün.

Kaş dolgunlaştırmak için uygulanan çeşitli cerrahi yöntemler mevcut. Ancak bu yöntemlere başvurmadan önce doğanın sunduğu armağanlardan yararlanmanız hem daha ekonomik hem de daha doğal sonuçlar yaratacaktır.

Sarımsak

Sarımsağın içerisinde bulunan maddelerin kıl köklerini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple ortadan ikiye kestiğiniz bir diş sarımsağın iç kısmını kaşlarınıza sürün ve sabaha kadar bekletin. Sabah yıkayabilirsiniz.

Badem Yağı

Parmak uçlarınıza bir iki damla badem yağı damlatıp kaşlarınıza sürün ve hafifçe masaj yapın. Badem yağı içerisindeki E ve D vitaminleri kaşlarınızın gürleşmesinde yardımcı olacaktır. Bu işlemi gece yatmadan yaparsanız sabaha kadar cildiniz tarafından emilmesi için zaman kazanmış olursunuz.

Fındık Yağı

Tıpkı badem yağı gibi fındık yağının da kaşları gürleştirici etkisi bulunmaktadır. Parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanızda yarar var. Mümkünse her gece tekrarlamalısınız.

Vazelin

Hem besleyici hem de nemlendirici özelliğe sahip olan vazelin aynı zamanda kaşlar için gürleştirici özelliğe sahip. Geceleri yatmadan önce sürüp kaşlarınıza masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Kaş Gürleştirme Kürü

  • 1 çorba kaşığı buğday özü yağı

  • 2 çorba kaşığı hint yağı

  • 1 tatlı kaşığı lanolin krem

  • 4 adet fındık ( ufalanmış )

  • 4 adet ceviz ( ufalanmış )

Bütün malzemeyi cam bir kaba koyup benmari usulüne göre ısıtın. Homojen bir karışım elde ettiğinizde fındık ve cevizi içinden çıkarmadan küçük cam bir kaba koyun.  Her akşam düzenli olarak temizlenmiş kaşlara pamuk yardımıyla uygulayın.

Ayrıca saçların ve kaşların gürleşmesi, uzaması için protein, A, B3, E ve C vitamini alımını ihmal etmeyin. Bu vitaminlere sahip sebze ve meyveleri bol bol tüketin.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın