Makaleler

Hangi Yiyecekler Afrodizyak Etkisi Yaratır?

Yazar: Çisem Soylu

Bir önceki yazımızda afrodizyak kelimesinin kökeninden ve afrodizyak etkili yiyeceklerden bahsetmiştik. Bilgiyi sınırlamak olmaz dedik ve paylaşmaya devam ediyoruz.

Antep fıstığı; yemesi keyifli, kalorisi düşündürücü ama şimdi bunları bir kenara bırakma zamanı çünkü antep fıstığı içerdiği e vitamini ve proteinle birlikte başarılı bir afrodizyak etkisi gösteriyor.

Ahududu; size romantik bir gecenin anahtarını veriyoruz. Evet, ahududu. Cinsel isteğin uyarılmasını sağlayan bu leziz meyveyi dolabınızdan eksik etmemenizde fayda var.

Nane ve Kekik; tamam sakin olun, hasta olmadınız. Nane ve kekiği sadece bir hastalık çayı ya da çorba baharatı olarak düşünüyorsanız çok yanlış yapıyorsunuz bizden söylemesi. Bu mis kokulu baharatlar tüm kadınlık hormonlarının uyarılması ve sağlıklı çalışmasına yardımcı oluyor.

Çikolata; bu kadar maddenin arasında onu göremediğinizde panik mi oldunuz? Olmayın çünkü sırası geldi. Çikolatanın içerdiği seratonin yani mutluluk hormonu ile mutluluk hissini arttırdığını biliyoruz. Ancak marifetleri bununla da sınırlı değil çünkü bünyesindeki fenetilamin sayesinde cinsel de isteği arttırıyor. Unutmadan; fenetilamin aşık olduğumuz zamanlarda vücudumuzun ürettiği bir hormon.

Peynir; çikolatanın içeriğindeki fenetilaminin tam 10 katını içeriyor. Yani 10 katı aşk anlamına geliyor da diyebiliriz.

Hangi Yiyecekler Afrodizyak Etkisi Yaratır?

Phillymag

Muz; çikolatadan bahsetmişken muzdan bahsetmemek olmaz tabi. Muz içeriğindeki yüksek oranda potasyum ve karbonhidrat ile hem midenizi şişirmeden doymanıza yardımcı oluyor hem de afrodizyak etkisiyle yanınızda oluyor. Muzun afrodizyak etkisinin gücü içeriğindeki bromelain maddesine dayanıyor. Bu madde libidoyu arttıran temel maddeler arasında yer alıyor.

Tarçın; vücuttaki hormonların sağlıklı çalışmasını destekleyen tarçın aynı zamanda kokusu ve içeriği ile cinsel yönden güçlü uyarıcılar arasında yerini alıyor.

Hangi Yiyecekler Afrodizyak Etkisi Yaratır?

Blisstree

Vanilya; tarçın gibi güzel kokulu maddelerden biri de vanilya, fiziksel yorgunluğu gideriyor, bedeni ve sinirleri güçlendirerek cinsel gücü arttırıyor.

Kereviz; tadını seveni de çok sevmeyeni de çok ama sözümüz sevmeyenlere. Özellikle 30’lu yaşlarınızdaysanız kerevizle barışmanızda fayda var. Hem iç salgı bezlerinizin düzenli çalışmasını sağlıyor hem de afrodizyak etkisi gösteriyor.

Lahana; içeriğinde bulunan enzimler sayesinde cinsel isteği arttırdığı tespit edilmiş. Üstelik bu iddia o kadar güçlü ki lahana tüketen erkeklerin %90’ının daha fazla cinsel istek duyduğu tespit edilmiş.

Ginseng; hem Çin hem de Güney Amerika’da cinsel gücü arttırmak adına kullanılan bir kök olan ginseng ülkemizde de birçok ürünün içeriğinde yer alıyor. Market raflarında ginseng içerikli ürünleri rahatça bulabilirsiniz.

Kuşdili; mor çiçekli sevimli bir bitki olan kuşdili tıpkı yulaf ezmesinde olduğu gibi salgı bezlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor ve hem erkeklerde hem de kadınlardaki cinsel isteksizliği ortadan kaldırıyor.

Yulaf ezmesi; kadınlarda yaşanan cinsel isteksizliğin doğal çarelerinden biri yulaf ezmesi. Hormonların düzelmesine yardım ediyor, vücut direncini arttırıyor ve cinsel isteksizliği ortadan kaldırıyor.

Havyar; fiyatı yüksek afrodizyaklar arasında yerini alan havyar bildiğimiz balık yumurtası. Ancak yüzyıllardır kullanılan en güçlü afrodizyaklardan biri. İçeriğindeki çinko hormonu sayesinde erkeklik hormonlarının sağlıklı üretimini destekler ve arttırır.

Hangi Yiyecekler Afrodizyak Etkisi Yaratır?

Petrossian

Safran; altınla yarışan fiyatıyla safran kor ateş rengiyle bile yeterince cezbediyor.

Hangi Yiyecekler Afrodizyak Etkisi Yaratır?

Swide

Fındık; her bir avuç fındık iyi gelir sloganıyla reklamlara konu olan fındık cinsel gücün arttırılmasında önemli bir destekçi. Ayrıca içeriğindeki maddeler hem zihinsel hem de bedensel yorgunluğun giderilmesinde yardımcı oluyor.

Yorumunuzu Paylaşın