Makaleler

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

Yazar: Sena Ayaydın
Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

Günümüzde bayanların en büyük problemlerinden biri hiç kuşkusuz istenmeyen tüyler. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için her seferinde güzellik merkezlerine gitmek istemeyenler için de evde kolaylıkla uygulayabilecekleri bir çok seçenek bulunuyor. Çam sakızı ağda ise bu seçeneklerden en eski ve en kabul gören yöntem olduğu için bayanlar ve hatta erkekler tarafından da çok fazla tercih ediliyor. Marketlerde, kozmetikçilerde veya eczanelerde rahatça bulunabildiği gibi uygulanış bakımından da diğer yöntemlere göre çok daha etkili. 

Ağda bandı, ağda çubuğu gibi aletler kullanılmadan yapıldığı için ve diğer ağda türlerine göre daha doğal bir içeriğe sahip olduğundan çam sakızı ağda günümüzde oldukça popüler durumda. Ayrıca vücuttaki tüyleri kökünden almanın yanı sıra cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor ve kokusuyla da ferahlık veriyor. Fakat her ağdanın kullanımında olduğu gibi çam sakızı ağdayı kullanırken de dikkat etmeniz gereken belirli kurallar bulunuyor.

  • Öncelikle çam sakızı ağdayı kullanabilmek için sıcak suyun içinde bir süre kaynatmanız gerek. Ağdanın iyice eridiğinden emin olduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Çam sakızı ağdayı kullanacağınız bölgenin kuru ve temiz olmasını sağlayın. Aksi durumda çam sakızı ağda vücudunuza yapışmaz ve istediğiniz verimi alamazsınız. 
  • Diğer ağda türleri gibi çubuk yardımıyla sürülerek kullanılmadığı için, iyice erimiş kıvama gelen çam sakızı ağdayı sert mermer bir zeminin üzerine yayarak donmasını beklemeniz gerekir.
  • Çam sakızı ağdayı yaydığınız zeminin kuru ve sağlık açısından temiz olmasına özen göstermeniz çok önemli. Buna dikkat etmemeniz durumunda mikrop kapma riskiniz oluşabilir.
  • Donduktan sonra çam sakızı ağdayı elinize alarak sakız kıvamına getirin. Daha sonra tüylerden temizlemek istediğiniz bölgeye yapıştırarak ağdayı hızlıca çekin.
  • Ağdayı çekerken tüylerin çıkış yönünün tersine çekmeyi unutmayın. Bu yöntem batık oluşumunu ve tüylerin alınmaması durumunu önler.
  • Çam sakızı ağda, içeriğinde kimyasal barındırmadığı için cildinize zarar vermez. Cildiniz yumuşak ve pürüzsüz kalır. 
  • Çam sakızı ağda, düzenli aralıklarla uygulanırsa tıpkı sir ağda gibi kıl köklerini zayıflatır ve daha geç çıkmasını sağlar. 

İlgili Makaleler

Yorumlar
sera ergani 2020-04-22 15:11:05

çam sakızının tek kötü özelliği her yerin yapış yapış olması.

Yorumunuzu Paylaşın