Makaleler

Bulunduğunuz Yeri Sevmeniz İçin 7 Tavsiye

Yazar: Mehmet KÖSE

'Dün geçmiştir, yarın gelecektir, bugün ise bir hediyedir' (Bill Keane)

Bugün, hepimizin aldığı güzelce paketlenmiş bir hediyedir. Yeni bir gün için heyecanlanmalıyız ve sıklıkla bunu karşılıksız alırız. Bugün başımıza gelenler yüzünden şikayet eder, kendimizi kötü hissederiz ve yarından korkarak uykuya dalarız.

Bu şekilde olmak zorunda değil. Bunun size olmasına izin vermeyin.

'Günde bir tane' aksiyomu hayatımız boyunca aklımızda olması gereken bir sözdür. Bu, planlama ve amaç belirlemenin gereksiz olduğu anlamına gelmez. Sadece bugüne odaklanmak için basit bir yoldur ' ve yarın geldiğinde de o güne odaklanırsınız. BUGÜN nerede olduğunuza şükretmeye başlamak 'önceden nerede olduğunuz ya da nerede olacağınız değil- aşağıdaki yedi tavsiyeyi kullanın.

1. Bugün küçük işlerle uğraşmayın

Günlük yaşam içinde gerçekten önemsiz şeyler üzerine o kadar fazla enerji harcamak için bataklığa saplanmamıza izin veririz ve gerçekten önemli olan şeyleri yapmak için geriye çok az enerjimiz kalır.

2. Bugün tecrübelerinizden çok şey öğrendiğinizi fark edin

Engeller, seçenekler ve yönlerle karşılaştığınızda, unutmayın ki daha önce de hayatın birçok zorluğuyla karşılaştınız ve sağ çıktınız. Yine yaparsınız.

3. Bugünün size verdiği her fırsattan yararlanın

Çoğu zaman muhteşem bir fırsatı kaçırırız çünkü kaytarırız, karmaşaya gireriz ve fırsat geçene kadar 'aşırı düşünürüz'. Başarı, hazırlık fırsatla birleştiğinde olur. Her zaman bir fırsattan yararlanmak için hazırlıklı olun.

4. Bugün ihtiyacınız olan şeye sahipsiniz

Bu dünyada yiyecek, kıyafet, barınak yoksunu olan insanları bir düşünün. Elinizdeki şeyler için şükran gösterin ve daha fazlasını almak için kapıyı biraz daha açın.

5. Hayatınızın daha eğlenceli olduğunu hayal edin

Ne düşünürseniz osunuz. Bugün pozitif düşünüp hareket edin. Pozitif düşünürseniz, daha çok pozitif tecrübe elde edersiniz.

6. Nerede olduğunuza şükran gösterin

İstediğiniz yerlere etrafınızda bombalar patlama endişesi olmadan gidebilirsiniz. Ben savaşın sebep olduğu korku ve terör ortasında yaşamayı hayal dahi edemiyorum. Güvende olduğunuz için şükredin.

7. Bugün gelişmek için fırsatınız var

Bugün gelişmeniz ve değişmeniz için fırsat olan nelerle karşılaştığınıza bir bakın.
Bazen, küçük işlere ter dökmemeniz gerekir. Böyle yaparak, stresinizi azaltırsınız ve enerjinizi en fazla hak eden şeyler üzerine yoğunlaştırırsınız.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın