Makaleler

Tuğçe Kazaz Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
Tuğçe Kazaz Kimdir

Tuğçe Kazaz, 2001 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci olan Türk mankendir.

Tuğçe Kazaz, 26 Ağustos 1982 tarihinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk dönemi İzmir’de geçen ünlü manken, genç yaşlarından itibaren basketbol oynamaya başlamıştır. Önce Özel Ortadoğu Koleji’nde, sonra Antalya Koleji’nde okuyan Kazaz, ardından İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi’ni kazanmıştır. Yeditepe Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nde bir süreliğine eğitim görmüş ancak devamsızlığı nedeniyle okulu tamamlayamamıştır.

Tuğçe Kazaz’ın hayatı 2000 yılında katıldığı Elite Model Look yarışmasıyla değişmeye başlamıştır. Bu yarışmada ikinci olan Kazaz ardından katıldığı Elite Model Look Paris seçmelerinde ilk 15 arasına girmiştir. 2001 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasına birinci olmuş ve bu birinciliğin ardından modellik kariyeri başlamıştır.

Birçok defilede boy göstermeye başlamasının ardından Tuğçe Kazaz şarkıcı Kenan Doğulu ile olan ilişkisi nedeniyle de gündemde olmuştur. Doğulu ile olan uzun süreli birlikteliğinin ardından Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can ile birlikteliği gündeme gelmiştir.

2003 ve 2004 yılları arasında, aralarında Kaan Urgancıoğlu, Engin Altan Düzyatan gibi oyunların da olduğu ekiple Kampüsistan adlı dizide yer almıştır. Ardından 2005 yılında Loafing and Camouflage: Sirens in the Aegean adlı Yunanistan yapımı filmde oynamıştır. Aynı yıl Yunanistan’da tanıştığı George Seitaridis ile ilişkisi başlamıştır. Evlilik kararı vermelerinin ardından, Tuğçe Kazaz Porto Germeno’da bulunan Ayios Nikolaos Kilisesi’nde vaftiz edilerek Ortodoks olmuş ve Maria Seitaridis ismini almıştır. 24 Eylül 2005 tarihinde de George Seitaridis ile Atina’da Aya Nikola Kilisesi’nde dünya evine girmiştir. Eşiyle birlikte Yunanistan’a yerleşen Tuğçe Kazaz modellik kariyerine de bir süre burada devam etmiştir. 2007 yılında Can, 2008 yılında da Cin Geçidi adlı filmlerde rol almıştır.

Tuğçe Kazaz eşi ile 3 yıl ardından boşanma kararı almış, boşanmanın ardından Türkiye’ye dönerek yeniden Müslüman olmuştur.

Tuğçe Kazaz, 2012 yılında başrollerinde Hazal Kaya, Furkan Palalı ve Tardu Flordun’un da yer aldığı Son Yaz Balkanlar 1912 adlı televizyon dizisinde yer almış, ancak dizi düşük reytingler nedeniyle 4. Bölümünde final yapmıştır. Aynı yıl, Kenan İmirzalıoğlu ile başrolde yer aldığı Uzun Hikaye adlı filmde oynamıştır. 2013 yılında Cem Kılıç ile başrolünü paylaştığı, senaryosunu Hasan Kaçan’ın yazdığı Gönül Hırsızı adlı dizide yer almıştır. Son olarak Tuğçe Kazaz, senaryosunu Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz’ün yazdığı Kafkas adlı filmde oynamıştır.

Müslümanlığa dönüşünün ardından hayatında radikal kararlar alan Kazaz, önce sigara ve alkolü bırakmış, ardından da modelliği bıraktığını belirtmiştir. Son dönemde, twitter hesabından paylaştığı görüşleri ve çıktığı tesettür defilesiyle gündeme gelmiştir.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın