Makaleler

Mehmet Aslan Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
Mehmet Aslan Kimdir

Mehmet Aslan, bir dönemin Gazinocular Kralı olan Fahrettin Aslan’ın oğludur.

1983 yılında doğan Mehmet Aslan, çocukluk yıllarını Türkiye’de geçirmiş 10 yaşındayken babasının dünyasından uzak büyümesi için Paris’e gönderilmiştir. Türkiye’de hayatı babasının gücü dolayısıyla refah içindeyken, Paris’teki hayatı dönemden dolayı zorlu geçmiştir. İlkokul zamanlarında büyük öğrenciler tarafından itilip kakılan Aslan, ardından Fransızcasının da ilerlemesiyle birlikte sosyal hayatını düzene sokmuş ve okulda popüler bir öğrenci olmuştur.

Lise bitene kadar Paris’te kalmış, ardından Boston Üniversitesi’nde okumaya başlamıştır. Ancak 2002 yılında, Boston Üniversitesi’nden Yeditepe Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır. Bu dönüşte babası için duyduğu kaygının da payı olduğunu belirtmiştir. Nitekim dönüşünden 2 yıl sonra babası Fahrettin Aslan’ın bir karaciğer rahatsızlığı çıkmıştır. Nakil için uygun donör bulunduysa da tehlikeli olduğu için nakil yapılmamıştır.  Babasını kaybettikten sonra kardeşler arası miras tartışmalarıyla basında da yer bulmuştur.

Mehmet Aslan Türkiye’ye döndükten sonra oyunculuk yaptığı diziler ile ön plana çıkmıştır. Show Tv’de uzun dönem yayınlanan, "Doktorlar" adlı dizide "Burak Kuzey" adlı karakteri canlandırmıştır. Ardından ATV’de yayınlanan 2005 yılı yapımı Nefes Nefese ve 2006 yapımı "Maçolar" adlı dizilerde yer almıştır. Ayrıca 2008 yılında vizyona giren, Sinem Kobal ile başrolü paylaştığı "Ayakta Kal" adlı bir de sinema filmi vardır.

Oyunculuğu dışında babasından kalan şirketin de başında yer almaktadır. Şirket maden, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde işler yapmaktadır. Son olarak siyasete atılarak, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevine gelen Aslan, bonzaiye karşı yürütülen kampanyanın yüzü ve sözcüsü olarak aktif görev alıyor.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın