Makaleler

Lüks Saat Markaları ve Modelleri

Yazar: Handan Temirci

1. Rolex 

Dünyanın en büyük lüks saat üretici olarak bilinen(Günde 2000 adet saat) İsviçreli firma 1905 yılında Londra`da kuruldu. Efsane koleksiyon başlangıcı olan `Oyster` ile ilk olarak su geçirmezlik özelliğini lanse etmiş Rolex Oyster serisi popülaritesini günümüze kadar artırarak korumuştur. Efsane model Rolex Daytona ise1963 yılından beri imal edilmekte olup markanın en gözde modeli haline gelmiştir. 2012 yılı en populer modelleri: Submariner, Sky-Dweller, Yacht-Master ve Date-Day.

Rolex Daytona

 Lüks Saat Markaları ve Modelleri   

2. Patek Philippe

1851 yılında kurulan İsviçreli saat üreticisi, pek çok uzman tarafından dünyanın en prestijli saati olarak değerlendiriliyor. 1999 yılında satışı gerçekleştirilen ürünü dünya üzerinde en pahalı satışı sahiplenen marka üstün el işçiligi ayricaklıklı materyal kullanımı ile tamamıyla rakiplerinden farklı. Muhteşem bir tasarım, gelecek nesillere bir yatırım ve dolgun bir fiyatta saat arıyorsanız Patek Philippe kesinlikle sizin markanız.

Patek Philippe Zegarki

Lüks Saat Markaları ve Modelleri

3. Hublot

1980 yılında kurulan Cenevre merkezli İsviçreli lüks saat markası. Altının, sıradan bir malzeme olarak görünen kauçukla birlikte kullanılması Hublot`un sembolü olarak biliniyor ve saat sektöründe füzyon konseptinin öncüsü olarak görülüyor.

Hublot Classic Fusion King

Lüks Saat Markaları ve Modelleri

4. Vacheron Constantin

Cenevre merkezli lüks saat üretici markası, tamamıyla el yapımı modelleriyle ün salmış 1755 yılı kökenli firma; Saltarello, Mercator,Tourbillon modelleri ile Frederic Ramade tarafından belirlenen 100 efsanevi saat arasına girmiştir.

Vacheron Constantin Tourbillon

Lüks Saat Markaları ve Modelleri

5. Audemars Piquet

Kuruluşu ve 1875 yılına dayanan İsviçreli, sıradışı tasarımlara sahip lüks saat üreticisi. Ortalama fiyat aralığı 50.000 TL ile 100.000 TL arasında değişen modellere sahip ve "Royal Oak" serisi ile büyük beğeni toplayan, sektöre pek çok yenilik katan üstün saat markası.

Audemars Piquet Royal Oak

Lüks Saat Markaları ve Modelleri

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın