Makaleler

Kerem Bursin Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
Kerem Bursin Kimdir

4 Haziran 1987 doğumlu Kerem Bursin, İstanbul doğumlu oyuncu ve yapımcıdır. Hayatının büyük bir dönemini yurtdışında geçiren oyuncu, son 2 yıldır Türkiye’de bulunmaktadır.

İstanbul’da doğan oyuncu, uluslar arası bir petrol şirketinde yönetici olan babası vesilesiyle küçük yaşlarında yurtdışında yaşamaya başladı. Henüz 10 aylıkken Edinburgh İskoçya’ya giden Bursin, ardından ailesiyle birlikte Endonezya’ya taşındı, hem Medan’da hem de Jakarta’da yaşadı. Endonezya’da anaokuluna başlayan oyuncu, Endonezya’nın kendisi için adeta bir cennet olduğunu belirtmektedir. Endonezya’nın ardından yine babasının işi vesilesiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi ve Dubai, Malezya’da Kuala Lumpur’da yaşadı.

1999 yılında, on üç yaşındayken ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletin yerleşti. Lise yıllarını Teksas’da geçiren oyuncu burada lise arkadaşları ile birlikte kurduğu rock grubuyla birçok yerel konser verdi. Lise döneminde aynı zamanda tiyatro oyunlarında da yer alan oyuncu Amerika genelinde yapılan bir tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Liseyi Teksas’da bitirdikten sonra Massachusetts Eyaleti’nin başkenti Boston’a taşındı ve orada Emerson College’da hem pazarlama iletişimi okudu ve aynı zamanda oyunculuk dersleri aldı. Ardından Los Angeles’a giderek oyunculuk alanında şansını denemeye karar verdi. Küçük rollerde bulunsa da oyuncu burada aradığı fırsatı yakalayamadı. Bu dönemde para kazanmak için yan işler de yapmaya başladı. Şoförlük, ardından bir spor salonunda spor hocalığı, eğlence kulüplerinde korumalık gibi görevlerde bulundu. Los Angeles’da kaldığı dönemde aynı zamanda her yaz anneannesini ziyaret için Türkiye’ye geldi.

Yapımcı Roger Corman’ın 2010 yapımlı Sharktopus ve 2013 yapımlı Place of The Damned isimli filmlerinde yer alan oyuncu, kuzeninin düğünü vesilesiyle İstanbul’da olduğu bir ziyaretinde Gaye Sökmen ile tanıştı. Ardından Gaye Sökmen Ajans ile anlaşan oyuncu İstanbul’da yaşamaya başladı.

Kerem Bursin Temmuz 2013’te yayınlanmaya başlayan Güneşi Beklerken adlı dizide yer aldı ve Emre Kınay, Hande Doğandemir ile başrolleri paylaştı.

2014 yılında Çağan Irmak’ın son sinema filmi Unutursam Fısılda adlı filmde Mehmet Günsür, Hümeyra ve Farah Zeynep Abdullah ile başrolleri paylaştı. Film izleyiciden büyük ilgi gördü.

Oyuncu bu sıralar, Kanald’de yayınlanmakta olan Şeref Meselesi adlı dizide Yiğit rolünü canlandırmakta, Şükrü Özyıldız ve Yasemin Allen ile başrolleri paylaşmaktadır.

2014 yılında ünlü erkek dergisi GQ tarafından yılın yükselen yıldızı ödülüne layık görüldü.

Filmografi

Film

2014 – Unutursam Fısılda

2013 – Palace of The Damned

2010 – Sharktopus

2010 – Wendigo

2007 – Strawberry Melancholy

2006 – Thursday

 

Dizi

2013-2014 – Güneşi Beklerken

2014 – Şeref Meselesi

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın