Makaleler

Kendall Jenner Kimdir?

Yazar: Handan Temirci
Kendall Jenner Kimdir?

Kendall Jenner 3 Kasım 1995 doğumlu,  Amerikalı model ve televizyon kişiliğidir. Daha çok Kim Kardashian’ın üvey kardeşi olarak ve E! televizyon kanalında yayınlanan Keeping Up With the Kardashians programından  tanınmaktadır.

Kendall Nicole Jenner 1995 yılında California, Los Angeles’da dünyaya gelmiştir. Bruce Jenner ve Kris Jenner’ın ilk kızlarıdır. Kendall’ın Kylie adında bir öz kızkardeşi, anne tarafından Kourtney, Kim , Khloe ve Rob adında da dört üvey kardeşi vardır. Ayrıca baba tarafından da Burt, Brandon, Brody ve Casey isimlerinde dört üvey kardeşi vardır.

Kendall İlk olarak Paper dergisinin ‘Güzel İnsanlar’ adlı makalesinde kardeşi Kylie ile birlikte yer almıştır. Modellik kariyerine, 14 yaşındayken Wilhelmina Modellik Ajansı’na kayıt olarak başlamıştır. İlk modellik deneyimini bir tekstil markası olan Forever 21’in bir kampanyasında yaşamıştır. OK! Dergisi, Teen Vogue Dergisi için fotoğraf çekimlerine katılmış, fotoğrafçı Nick Saglimbeni ile beraber çalışmıştır. Jenner, oyunculuk  için de bir ilgisi olduğunu itiraf etmiş ama önceliğinin üniversiteyi bitimek olduğunu belirtmiştir.

Ayrıca balo ve mezuniyet elbiseleri üzerinde uzmanlaşmış olan Sherri Hill Elbiseleri ile birlikte çalışmıştır. Daha sonrasında bir kez daha Forever 21 için, Los Angeles’ta tanıtımı yapılan Hello Kitty ürünleri için kameralar karşısına geçmiştir. Seventeen Dergisi Kendall’ı ve kardeşi Kylie Jenner’ı 2011 yılının Stil Yıldızları ve Stil elçileri seçmiştir.

Kendall ve Kylie, Glee 3D Konser filminin ve Los Angeles’da yapılan Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 filminin kırmızı halı sunuculuğunu üstlenmiştir. Ayrıca iki kızkardeş, 12 mart 2012’de yapılan Açlık Oyunları filminin prömiyerinde ayrıntılı bir röportaj vermiştir.

Jenner ayrıca defile modelliği de yapmıştır. İlk defilesi 14 Eylül 2011’de New York’da gerçekleşen Sherri Hill Şov’dur. Kendall ve kardeşi Kylie ile birlikte moda partilerinin de sunuculuğunu yapmıştır. Kendall’a ait Nicole O.P.I adlı oje markasından çıkan 2 adet oje modeli vardır.

2012 yılında Kendall ve kardeşi Kylie, Teen Vogue’un kapak modelliğini yapmıştır. Ayrıca aynı ikili, Seventeen Dergisi’nin Okula Dönüş Ayı Eylül sayısında kapak modelliği yapmıştır.

Jenner, 5 Mayıs 2012’de Sierra Canyon Lisesi’nde okuduğu dönemde sınıf arkadaşlarından biri olan Julian Brooks ile bir ilişkiye başlamış, ilişki 2013 Ağustos’unda bitmiştir. Söylentilere göre Nevada Futbol Takımı’nda yer alan erkek arkadaşını terketmiştir çünkü en çok korktuğu şey başına gelmiş ve erkek arkadaşı tarafından aldatılmıştır. 20 Kasım 2013’te Jenner, One Direction grubundakilerden Harry ile birlikte yemek yerken görülmüştür. İkilinin ilişkisi ise 21 Şubat 2014’te sona ermiştir.

Kendall şu sıralar kardeşi Kylie ile birlikte, bir internet sitesi üzerinden satışa sunulan kıyafetlerin tasarımıyla uğraşmaktadır.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın