Makaleler

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir

İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 yılında Trabzon’da doğan, Türk iş adamı ve spor yöneticisidir.

Hacıosmanoğlu, Trabzon’un Hayrat Merkez Mahallesi’nde doğmuş ve ilkokul ve lise dönemlerini de Trabzon’da geçirmiştir. Uzun yıllar ticaret ile uğraşan iş adamı daha sonra futbol yöneticiliği ile ilgilenmeye başlamıştır. 2005-2006 ve 2006-2007 yılları arasında Trabzonspor Kulübü başkan yardımcılığı yapmıştır. 2008 yılında, Nuri Albayrak’ın istifası sonrası alınan seçim kararından sonra, seçimlerde aday olmuş ama diğer başkan adaylarından Sadri Şener oyları göğüsleyip başkanlık koltuğa oturmuştur.

27 Şubat 2012 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı TFF seçimlerinde aday olan İbrahim Hacıosmanoğlu, ne yazık ki bu seçimi de kazanamamıştır.

Mayıs 2014 tarihinde yapılan ve Sadri Şener’in aday olmadığı Trabzonspor Başkanlık seçimlerinden yeniden aday olan İbrahim Hacıosmanoğlu bu sefer başkan olmayı başarmıştır. Trabzonspor’un 15. Başkanı olan Hacıosmanoğlu’nun katıldığı seçimde Hakan Kulaçoğlu, Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu, Metin Atasoy ve Emre Aksoy yarışmıştır. Seçimin galibi olan İbrahim Hacıosmanoğlu, 14 sandıktaki oyların 1571'ini almıştır. Aynı seçimde Usta'ya 1496, Kulaçoğlu'na 284, Atasoy’a 723, Aksoy'a da 162 oy çıkmıştır.

Zafer konuşması sırasında altyapıdan profesyonel idareye, ticarî ve kurumsal yapının oluşturulup yönetilmesi için projelerinin hazır olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, “En az 10 Anadolu kulübünü yanına alamayan insanın koltukta oturmaya hakkı yok.” demiştir. Birlikteliğe ihtiyaç duyduklarının altını çizen Hacıosmanoğlu: “Kongre süreçlerinde hep bundan bahsederiz; ama olmaz. Başkan gurur ve hassasiyetlerini bir kenara bırakarak camianın paydaşlarını birlik altında toplamalı. Trabzonspor ' un ve Anadolu takımlarının önünün kesilmemesi adına, Türk futbolunu hegemonyası altına alan zavallı kişilikler ve emek hırsızları futbol dışına atılmalı. Zavallı; fakat kendi camialarının gücünü kullanarak Türk futboluna yön vermeye çalışanları dışarıya atmak bizim de namus borcumuz.” demiştir.

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun listesinde yer alan asil isimler: Ali Kemal Başaran, Yaşar Aşcıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Murat Türköz, Ali Uzunay, Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, Köksal Güney, Abdi Serdar Üstünsalih, Mehmet Uğur Bozoğlu, Muhammet Kara, Engin Hacısalihoğlu, Onur İncehasan, Mehmet İrfan Çoşkun, Osman İlyas.

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun listesinde yer alan yedek isimler: Yakup Aslan, Erol İbrahimağaoğlu, Ahmet Emre Turan, Köksal Sadıklar, Ömer Demir, Çetin Kansız, Mehmet Terzi.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın