Makaleler

Ekrem Kızıltaş Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
Ekrem Kızıltaş Kimdir

Ekrem Kızıltaş, Milli Gazete’de uzun yıllar görev almış Türk gazeteci ve yazardır.

20 Eylül 1958 tarihinde Ordu’da doğan Kızıltaş, çocukluk yıllarını yine Ordu’da geçirmiştir. İlkokul eğitimini de burada alan Kızıltaş, Ordu Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi’ni kazanmış ve İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Gazetecilik kariyerine, henüz üniversitede öğrenciyken 1976 yılında Milli Türk Talebe birliği bünyesinde yayınlanan Çatı isimli dergide yayın yönetmenliği yaparak başlamıştır. Ardından 1979 yılında Tebliğ adlı dergide görev almıştır. 1980 yılında Kadir Mısırlıoğlu tarafından kurulan Sebil Dergisi’nde yazı işleri müdürü olarak görev almıştır. 1980 ve 1981 yılları arasında da Yeni Devir Gazetesi’nde sekreterlik yapmıştır.

1981 ve 1982 yıllarında Hikmet Yayınları’nda yayın müdürü olarak görev alan Kızıltaş, bir sonraki yıl yedek subay olarak Erzurum’da askerliğini yapmıştır. Askerliğinin ardından bir süre Ensar Yayınları’nda yayın sorumlusu görev almış, daha sonrasında ise uzun yıllar görev yapacağı Milli Gazete’ye geçmiştir. Milli Gazete’de istihbarat şefliği, yayın danışmanlığı, yazı işleri müdürlüğü gibi görevler almış ve uzun bir süre köşe yazıları yazmıştır. 2011 yılında ise Milli Gazete’deki görevinden ayrıldığını belirtmiştir.

Milli Gazete’deki görevine devam ederken 2004 ve 2007 yılları arasında TV5’te Gündönümü ve Ortak Zemin adlı programları hazırlamış ve sunmuştur. Ayrıca 2008 yılına kadar da yine aynı kanalda ana haberleri sunmuştur. 2012 yılında, aralarında Ali Bulaç ve Cevat Özkaya’nın da bulunduğu ekip ile Tvnet kanalında Konuşmak Lazım adlı programda da yer almıştır.

Ekrem Kızıltaş’ın 2011 yılında kaleme aldığı Necmettin Erbakan’ın hayatını anlattığı "Herkesin Hocası Erbakan" isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın