Makaleler

Ece Seçkin Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
Ece Seçkin Kimdir

Son dönemlerde "Bu Ne Ya" adlı şarkısıyla ünlenen Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 İstanbul doğumludur. Boyu 1.61 cm olan şarkıcının, kilosu ise 48’dir.

Tek çocuk olan Ece Seçkin, 3 yaşından itibaren müzik öğretmeni olan annesinin de teşvikleriyle piyano çalmaya başlamıştır. Yedi yaşındayken yetenekli şarkıcı, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na birincilikle girmiştir. Ortaokul hayatı boyunca bale ve dans ilgilendiği sanat dalları olmuştur.

Lise dönemlerinde müziğe yoğunlaşmak istemiş ve kendi müzik grubunu kurmuştur. Bu grupla birlikte çeşitli lise müzik yarışmalarında yer almış ve dereceler elde etmiştir. 2006 yılında Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya başlamıştır.

2010 yılında yaptığı üniversite tercihi ise müzikle alakalı olmamış, genç şarkıcı Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk bölümünde okumayı tercih etmiştir. Bir röportajında da hukuk dalını, daha iddialı ve zor olduğunu için özellikle tercih ettiğini belirtmiştir. Hukuk dalında kriminal suçlarla ilgilidir ve mezun olduktan sonra ağır ceza avukatı ya da dedektif olmak istemektedir.

2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatında dönüm noktası olmuştur. 2012 Temmuz ayına kadar süren 1 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü ‘BU NE YAA!’yı çıkararak müzik dünyasına adım atmıştır. Tüm aranjeleri Ozan Doğulu’ya ait olan albümün çıkış parçası ‘Bu Ne Yaa’ Deniz Erten imzası taşımaktadır.

Çıkış parçası ‘Bu Ne Yaa’ya Albümde yer alan ‘Mahşer’ ve ‘Canın Sağolsun’ adlı parçalar da yine Doğulu ailesinden Ece Doğulu’ya aittir. Albümün styling ve kostüm tasarımları ise Canan Doğulu’ya aittir. Tüm kıyafetleri özel olarak Canan Doğulu tarafından tasarlanan Ece Seçkin albüm imaj çalışmalarında Canan Doğulu'ya, Ece Doğulu ve Pınar Özuğur destek olmuştur. 

Şarkıcının yeni single çalışması ‘Şok Oldum’ ise 17 Ocak’ta dinleyicilerle buluşmuştur. Söz ve müziği  yine Deniz Erten’e ait olan şarkı için çekilen ve Türkiye’de ilk defa 50 kişilik cast oyuncusunun görev aldığı  klibin yönetmen koltuğunda Murat Küçük yer almaktadır.

Ece Seçkin 2013 yılında 40.sı gerçekleşen Altın Kelebek Ödülü’lerinde yapılan oylama sonucunda “En İyi Çıkış Yapan Bayan Sanatçı” dalında ödül alarak müzik sektöründe en genç Altın Kelebek Ödülüne sahip isim olmuştur.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın