Makaleler

Dünya Kadınlarının Güzellik Sırları

Yazar: Çisem Soylu
Dünya Kadınlarının Güzellik SırlarıBrezilya, Çin, İspanya ya da Fransa. Aradaki mesafe ne kadar uzak olursa olsun ortak noktaları; bakımlı kadınlar. Zaman zaman uzaktan bakıp imrendiğimiz ve sırlarını merak ettiğimiz bu kadınların güzellik ipuçlarını duyduğunuzda çok şaşıracaksınız.
  • Çinli kadınların en büyük sırrı; beyaz çay. Beyaz çay Çin’de “İmparator Çayı” adıyla da biliniyor. Bu ismi almasının sebebi ise içeriğinde yüksek miktarda antioksidan bulundurması.  Çin’deki kadınların yaşlanma karşıtı savaştaki en büyük silahları beyaz çay. Bu sayede cilt kırışıklıklarını önlüyor ve daha pürüzsüz bir cilde sahip oluyorlar.

  • Dominik Cumhuriyeti’ndeki kadınların ipucu soda. Bu sayede cansız ve donuk saçlardan kurtuluyorlar. Yıkanmış ve durulanmış saçı soda ile yıkayıp saçlarını canlandırıyorlar.

  • İtalyan kadınların güçlü ve parlak saçlarının sırrı zeytinyağı ve yoğurttan geçiyor. 1 fincan yoğurdu 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp saça uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekletip durulamanız yeterli.

  • Brezilyalı kadınların dudak uçuklatan vücutlarının sırrı; kumda saklı. Evet, bu ülkenin kadınlarının inkar edilemez genetik bir güzelliği var ancak vücutlarının bu kadar formda kalmasının küçük bir sırrı var; kum. Brezilya’nın uçsuz bucaksız sahillerindeki kum kadınlar tarafından selülitle savaş aracı olarak kullanılıyor.  Kum masajının doğal doğal peeling etkisi kand dolaşımını arttırıyor ve selülit oluşumunu engelliyor. Brezilyalı kadınların bir diğer güzellik sırrı ise; Hindistan cevizi yağı. Bu yağı cilt temizliğinde, saç bakımında ve göz altı morluklarının giderilmesinde kullanıyorlar. Brezilyalı kadınlar gibi bir ten rengine sahip olmak istiyorsanız sere serpe güneşlenmeden önce tüketmeniz gereken bir besin var; havuç. Havuç içeriğindeki beta karoten sayesinde cildi güneşin zaralı ışınlarından koruyor ve pürüzsüz bir ten dokusu sağlıyor. Tatile gitmeden üç hafta önce günde 2-3 bardak havuç suyu içmeye başlarsanız cildinizi güneşe ve bronzlaşmaya hazırlamış olursunuz.

  • Avustralyalı kadınlar birçok alanda papaya kullanıyorlar. Papaya merhemlerini kuruyan dudaklara, egzamaya, kesiklere, tahrişlere karşı tedavi amacıyla kullanıyorlar.

  • Fransız kadınlarının zarif güzelliklerindeki ince ayrıntı termal sular. Ülkemizde de bulunan ancak konseptleri gereği tatil için çok tercih etmediğimiz termal sular kan dolaşımını arttırarak cilt hücrelerinin yenilenmesine destek oluyor. Dolayısıyla da size genç ve diri bir cilde sahip olma şansı tanıyor. Ayrıca manikürlerini genelde evde kendileri yapıyorlar ve manikür öncesi ellerini limonlu sıcak suda bekletip sararan tırnaklardan kurtuluyorlar.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın