Makaleler

Dan Bilzerian Kimdir

Yazar: Hakan Kutluay
Dan Bilzerian Kimdir

Dan Bilzerian, Amerikalı aktör, poker oyuncusu ve iş adamıdır. Son dönemde Instagram'da yayınladığı, lüks hayatını gözler önüne serdiği fotoğrafları nedeniyle gündeme yerleşmiştir.

Bilzerian, 7 Aralık 1980 yılında, Florida’nın Tampa şehrinde dünyaya gelmiştir. Ermeni asıllı Paul Bilzerian’ın ve Terri Steffen’ın oğludur. Ayrıca Adam adında bir de erkek kardeşi vardır.

Bilzerian, gençlik yıllarında ABD donanmasının özel kuvvetlerinden biri olan Navy SEALs’ın eğitim programına katılmış, zorlu iki haftayı atlattıktan sonra mezun olmasına iki gün kala eğitimden atılmıştır. Askeri kariyerinin ardından Güney California Üniversitesi’ne girmiş ve burada ticaret ve kriminoloji üzerine eğitim almıştır.

Bilzerian’ın tanındığı alanlardan biri de pokerdir. Profesyonel bir poker oyuncusu olarak kazandığı en büyük meblağı, 2009 yılı Dünya Poker Şampiyonası’nda elde etmiştir. Televizyonda da yayınlanan programın altı bölümünde bulunmuş, 36.626 dolar ile yarışmayı 180. Sırada bitirmiştir. Bilzerian aynı zamanda, bir online poker ortamı olan Victory Poker’in de kurucularındandır.

2010 yılında, Bluff Magazin’in Twitter üzerinden düzenlediği ankette "En Komik Poker Oyuncusu" seçilmiştir. 9 Mart 2011 tarihinde, kendisi gibi arabalara meraklı arkadaşı Tom Goldstein ile bir araba yarışında bulunmuştur. Bilzerian, 1965 model AC Cobra ile yarışırken, Goldstein ise Ferrari 458 İtalia ile yarışmıştır ve yarışın birincisi Bilzerian olmuştur.

Bilzerian’ın oyunculuk kariyeri de 2013 yılından itibaren yükselişe geçmiştir. 2013 yılında Kod Adı: Olympus adlı filmde figüranlık yapmıştır. Aynı yıl gösterime giren, başrollerinde Mark Wahlberg ve Eric Bana’nın rol aldığı Son Kalan adlı filmde, para almadan ve hatta üstüne 1 milyon dolar ödeyerek Sr. Chief Healy karakterini oynamıştır. 2014 yılında, başrollerinde Cameron Diaz ve Kate Upton’ın yer aldığı Öteki Kadın adlı filmde ve Danzel Washington’ın oynadığı The Equalizer adlı filmde rol almıştır.

2014 yılında Dan Bilzerian, rol aldığı "Son Kalan" filminin yapımcılarıyla davalık olmuştur. 1 milyon dolar karşılığında aldığı rolü yaklaşık 8 dakikaya tekabül ederken, rolü 1 dakikaya indirildiği için yapımcılardan 1.2 milyon dolar talep etmiştir.

2014 yılının mayıs ayında Bilzerian’ın adı, porno oyuncusu Janice Griffith ile yaşadığı olay ile gündeme gelmiştir. Hustler Magazin için yapılan bir çekim sırasında, Bilzerian birlikte rol aldığı Griffith’i bulundukları çatı üzerinden havuza itmiştir. Kötü bir açıyla havuza düşen Griffith bacağını kırmış ve bu sebeple Bilzerian’a karşı 85 bin dolarlık bir tazminat davası açmıştır. Ancak Bilzerian’ın avukatı, Griffith’in Hustler tarafından zaten sigortalandığını ve bu durumun onunla aynı pozisyonda olan Bilzerian’ın hatası olmadığını savunmuştur.

Ağustos 2014’te Bilzerian’ın adı yeniden polisle belaya girmiştir. İddiaya göre bir kadını yüzünden yumruklayan Bilzerian, gece kulübünde tutuklanmıştır. Bilzerian ifadesinde, yumrukladığı kadının yanındaki kadın misafirleriyle kavga ettiğini iddia etmiş, kadın ise Bilzerian’ın yanındaki kadınların zaten kavga ediyor olduklarını ve onları ayırmak için uğraştığını ifade etmiştir. Bunu gören Bilzerian ise kadını yere itip ardından yüzünden yumruklamıştır.

Başı beladan kurtulmuyor gibi görünen Bilzerian, tüm bunlara rağmen Instagram’da yayınladığı fotoğraflarla fenomen olmuştur. Özel jeti, son model spor arabaları ve marka kıyafetlerle çekildiği fotoğrafları çok sayıda beğeni almaktadır. Bilzerian’ın mal varlığının ise 100 milyon doları geçtiği bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Yorumunuzu Paylaşın