Makaleler

Kuş Tozu? Kuş Tozunu Havanızdan Temizlemek 3 Etkili Yol

Yazar: Mehmet KÖSE

Bütün kuşlar toz veya pudra üretirler, ama bazı kuş türleri diğerlerinden çok daha fazla üretirler. Bu tozu aralıksız solumak siz ve kuşunuz için sağlıklı değildir. İşte kuş tozunu havanızdan etkili bir şekilde temizlemenin ve kendiniz ve kuşunuz için daha sağlıklı bir yaşam yaratmanız için 3 yol.

Kuş Türlerini Araştırın

Konu ürettikleri kuş tozu olunca, bütün kuşlar eşit yaratılmamıştır. Kakadu, kakadil ve Afrika greyleri gibi daha tozlu türler bu toz veya pudrayı sağlıklı kanat yapısına sahip olmak için üretirler. Eğer henüz hangi kuşu alacağınıza karar vermediyseniz, siyah albatros, loriket, amazon papağanı, amerikan papağanı gibi doğal olarak daha az toz üreten türleri ele alın.

Düzenli Olarak Kafesi Temizleyin

Kirlenmiş kağıdı alarak kafesi düzenli olarak temizlemek, kafesin içini nemli bezle temizlemek, ve kafesin dışındaki çevreyi temizlemek tozu ve tüyleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Kafesi düzenli olarak temizlemek ayrıca kuşun evini daha güzel bir yer yapacak ve havada uçmaya yatkın olan toz ve tüyleri sürekli temizleyerek kuşunuzun sağlığını düzeltecektir. Bunlar kuşunuzun solunum yollarını tıkayabilir ve solunum yolu rahatsızlıklarına yol açabileceği gibi bakteri ve virüs oluşmasına da neden olabilir. Her boyuttan havada uçuşan parçacıkları ortadan kaldırmak bu riski azaltır.

Kuş Tozunu Temizlemek İçin Bir Hava Temizleyici Kullanın

Kuşunuzun olduğu odaya yerleştirilmiş bir hava temizleyici kuş tozu ve tüy gibi havada uçmaya yatkın maddelerin yanı sıra çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük bakteri ve virüsleri de temizlemek için mükemmel bir çözümdür. Bu kirleticileri ortadan kaldırmak demek, siz ve aileniz için daha temiz bir hava, daha sağlıklı bir yaşam, kuşunuzla geçireceğiniz daha çok zaman ve temizlik için daha az zaman demektir.

Yorumunuzu Paylaşın