Ana Sayfa     Araçlar     Son Makaleler    
Ana Sayfa > Genel Kültür > Ters V İşaretinin Dünya Çapında Anlamı ? El İşaretlerinin Anlamını Öğrenin

Ters V İşaretinin Dünya Çapında Anlamı ? El İşaretlerinin Anlamını Öğrenin

 
Ters V işareti en popüler el işaretlerinden birinin bir versiyonudur: V işareti. İşaret ve orta parmağını kaldırıp diğerlerini bükerek ve avuç içini konuşana doğru tutarak yapılır. Avuç içi anlamı değiştirecek biçimde içeriye ya da dışarıya bakabilir.

Ters V işaretine dair popüler bir teori, bizi İngiltere ve Fransa'nın savaştığı yıllara götürür. İngiliz okçuları çok korkulan ve en iyi kabul edilen okçulardı. İngiliz okçular esir olduğunda Fransızlar tarafından işaret ve orta parmakları kesildi ki gelecek savaşlarda okçuluk yapamasınlar.

Saf bir psikolojik savaş formu olan bir şekilde savaştan önce İngiliz okçular Fransızlar'a bu iki parmaklarını göstererek onların canlarına okuyacaklarını ima ederlerdi.

Şimdi diğer ülkelere ve burada ters V işaretinin ne anlama geldiğine bir bakalım.

Avustralya - ağır hakaret

Kanada ' ağır hakaret (nadiren kullanılır)

Çin ' kullanılmaz

Fransa ' iki

Almanya ' genellikle barış anlamına gelir (nadiren kullanılır). Freiburg ve Black Forest bölgelerinde avuç içi konuşana dönük V işareti bir hakarettir ve kullanımı bayağı kabul edilir.

Yunanistan ' iki

İrlanda ' ağır hakaret

İtalya ' kullanılmaz

Japonya ' fotoğraflarda poz verirken şirin görünmek amacıyla kullanılan yaygın bir işaret

Yeni Zelanda ' parmaklarla yapılan başka bir kaba hareket (diğeri orta parmak).

Genellikle sürücüler tarafından, biri sinyal vermeyi unuttuğunda camdan dışarı çıkarılır ve korna veya ağza alınmayacak sözler eşliğinde gösterilir.

İspanya ' zafer, kazanım

İsveç ' kullanılmaz

Türkiye ' kullanılmaz

Birleşik Krallık ' ağır hakaret

ABD ' barış. Avuç içi içe dönükse daha 'hip-hop' tarzıdır

Lütfen unutmayın ki işaretlerin anlamları ülkelerin farklı bölgelerine göre ve farklı kültürel gruplara, nesillere göre de değişebilmektedir.

Yorumlar
Üye Yorumları 
Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.


Kategorisi
*Bu konuda 60 başka makale daha okuyabilirsiniz.Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/makale/public_html/inc-fonksiyonlar.php on line 40Hakkımızda  -  Yardım  -  Yasal  -  İletişim

©2016 Makaleler.com 22-0.081