Ana Sayfa     Araçlar     Son Makaleler    
Ana Sayfa > Toplum > Aile > Kadınlar İçin Boşanma Tavsiyeleri ? Boşanmaya Hazırlanmanız için 3 Büyük Tavsiye

Kadınlar İçin Boşanma Tavsiyeleri ? Boşanmaya Hazırlanmanız için 3 Büyük Tavsiye

 
Eğer boşanma davası açma kararı verdiyseniz o zaman bu eylemlerin sonuçlarıyla uğraşmaya hazırlıklı olmalısınız. Aşağıda kadınlar için boşanma tavsiyeleri var ki, bunlar boşanmaya hazırlanmanıza ve böylece ağrılı ve stresli bir durum haline gelecek bir şeyle baş etme konusunda kendinizi geliştirmenize yardımcı olsun.

1. Birikim yapın! Boşanırken avukatınızın ücretini ödemek ve şimdi sahip olduğunuz yaşam seviyesini devam ettirebilmek için kendi paranıza ihtiyacını olacak.

Boşanma kararı verdiğiniz anda kendi adınıza, sadece sizin para koyabileceğiniz bir banka hesabı açtırın ki, boşanma davanız devam ederken karşılaştığınız bütün masrafları karşılayabilesiniz.

2. Boşanmanızın sürecinizin nereye gittiğine dikkat edin! Bunu başarmanın en kolay yolu bir ajanda tutmaktır. Bu sayede süreç geliştikçe meydana gelen bütün önemli olayları kolay ve hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Sadece avukatınızla olan randevularınızı takip edebiliyor olmayacaksınız, aynı zamanda mahkeme günlerini de takip edeceksiniz. Ayrıca avukatınız yanınızda değilken eşinizle yaptığınız tartışmaları bu ajandaya kaydetmekten korkmayın.

3. Kendinize bir yapılacaklar listesi hazırlayın! Bu sadece sizi daha organize hale getirmeyecek, aynı zamanda boşanmanın bütün boyutlarıyla çok daha kolay biçimde başa çıkmanızı sağlayacak.

Yapmanız gereken her şeyi yazın ve her görev tamamlandığında onu listeden silmeyi ya da yanına tik koymayı unutmayın.

Yorumlar
Üye Yorumları 
Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.


Kategorisi
*Bu konuda 6 başka makale daha okuyabilirsiniz.

Hakkımızda  -  Yardım  -  Yasal  -  İletişim

©2016 Makaleler.com 25-0.245