Ana Sayfa     Araçlar     Son Makaleler    
Ana Sayfa > > Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Başlangıç Programlarını Kaldırın

Bilgisayarınızı Hızlandırmak İçin Başlangıç Programlarını Kaldırın

 
Bilgisayar ekranınızın sağ alt köşesindeki küçük simgeleri görüyor musunuz' Sistem saatinin hemen yanında. Gördüğünüz her simge, bilgisayarınızı yavaşlatmaya yardımcı olan bir veya birkaç programı temsil etmekte.

Şunu bir deneyin. Alt taraftaki sistem çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Yöneticisini açın. Görev Yöneticisi penceresi açıldığında İşlemler sekmesine gelin. Eğer Windows XP üzerinde kırktan fazla çalışan işleminiz varsa, çok fazla başlangıç programınız var demektir. Windows Vista'da durum daha farklıdır, altmıştan fazla program Vista için fazla demektir.

Şimdi bilgisayarınızı yavaşlatan çok fazla programınız var, ne olmuş' Onlardan kurtulun!

Başlat butonuna tıklayıp Çalıştır deyin.

Ve çıkan kutuda MSCONFIG yazıp OK butonuna basın. Bu, Windows açıldığında hangi programların çalışacağını belirleyebileceğiniz bir programdır. İleri gidin ve Başlangıç sekmesine gelin. Orada bulunan ve başında bir tik işareti bulunan her girdi, Windows açıldığında çalıştırılır. Listeye göz atın ve ihtiyacını olmayanları kaldırın.

Windows'un bir dahaki açılışında o programlar çalıştırılmayacaktır.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, normalde sağ alt köşede oturan simgelerden bazılarının kaybolduğunu göreceksiniz. Tekrar görev yöneticisini açın ve çalışmakta olan işlemlere bakın. Bu sayı da şimdi daha düşük olmalıdır.

Tebrikler, bilgisayarınızı hızlandırma yolunda küçük bir adım attınız!

Tabi ki yavaş bir bilgisayarı düzeltmenin daha çok yolu vardır fakat şimdilik yerimiz bu kadar.

Yorumlar
Üye Yorumları 
Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.

Hakkımızda  -  Yardım  -  Yasal  -  İletişim

©2016 Makaleler.com 23-0.188